Tomiyasu humb pjesën e mbetur të sezonit

Pas zëvendësimit gjatë ndeshjes kundër Sporting Lisbonës në kuadër të Ligës së Evropës, testet mjekësore treguan se lëndimi i Takehiro Tomiyasut ishte më serioz nga se mendohej. Tomiyasu pësoi një lëndim të rëndë në gjurin e tij të majtë, dhe si pasojë e tij iu nënshtrua edhe operimit, transmeton lajmi.net. Tani, përmes një komunikate zyrtare…

Sport

22/03/2023 22:29

Pas zëvendësimit gjatë ndeshjes kundër Sporting Lisbonës në kuadër të Ligës së Evropës, testet mjekësore treguan se lëndimi i Takehiro Tomiyasut ishte më serioz nga se mendohej.

Tomiyasu pësoi një lëndim të rëndë në gjurin e tij të majtë, dhe si pasojë e tij iu nënshtrua edhe operimit, transmeton lajmi.net.

Tani, përmes një komunikate zyrtare klubi i Arsenalit e ka konfirmuar se operimi i Tomiyasut ka përfunduar me sukses, dhe se mbrojtësi i krahut do të humb pjesën e mbetur të sezonit.

“Tomi ka pasur një operim të suksesshëm në Londër sot, dhe do të mungojë për pjesën e mbetur të këtij sezoni. Të gjithë në klub do të punojnë shumë me Tomin, që ai t’i bashkohet skuadrës në stërvitjet parasezonale, para sezonit të ardhshëm 2023/24”, shkruante në komunikatën e ‘Topçinjve’.

Tomiyasu këtë sezon ka arritur të bëjë 32 paraqitje në të gjitha garat për Arsenalin, duke regjistruar dy asistime mbi emrin e tij./Lajmi.net/