Tmerr në Kinë: 7 të vdekur dhe 300 të lënduar nga eksplodimi (Foto/Video)

Nga shpërthimi që ka ndudhur para pak orësh në Komunën Tianjin të Kinës së Veriut, deri më tani raportohet të kenë humbur jetën 7 persona, ndërka janë plagosur 300 të tjerë. Shpërthimi ka ndodhur si rezultat e ngarkesës së lënëve djegëse afër portit të qytetit.

Bota

12/08/2015 22:34

Agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua raportoi se zjarri është vënë nën kontroll, por që është humbur kontakti me dy zjarrfikësit.

Sipas kësaj agjensie më shumë se 50 njerëz ishin pranuar në spitalet lokale me djegiet dhe ankesa të tjera.

Shperthim tmerrues ne Kine

Kine3 Kine2 Shperthim i madhe ne Kine

YouTube player