Tjetër gol i Vedat Muriqit në La Liga, barazon rezultatin ndaj Valladolid

Skuadra e Mallorcas ka barazuar rezultatin ndaj Valladolid në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 28-të në La Liga. Golin e barazimit në minutat e fundit për 3 me 3 e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, shkruan Lajmi.net Muriqi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e fundit të ndeshjes. Ai e…

Sport

09/04/2023 15:55

Skuadra e Mallorcas ka barazuar rezultatin ndaj Valladolid në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 28-të në La Liga.

Golin e barazimit në minutat e fundit për 3 me 3 e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, shkruan Lajmi.net

Muriqi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e fundit të ndeshjes. Ai e fitoi vet 11-metërshin dhe e realizoi për mrekulli.

Kujtojmë që ky ishte goli i tij i dytë personal në këtë ndeshje.