Tifozi i Barcelonës kritikon Piquen (Video)

Mbrojtësi Gerard Pique u kritikua nga një tifoz i Barcelonës i cili e këshilloi që të vrapojë më shumë, pas paraqitjeve të zbehta në javët e fundit. 

Sport

07/11/2014 11:05

Gerard Pique nuk luajti as në fitoren 2:0 ndaj Ajax Amsterdamit në kuadër të Ligës së Kampionëve të mërkurën.

Me paraqitjet e dobëta në javët e fundit, mbrojtësi ka mbetur jashtë formacionit bazë të Barcelonës. Dhe, kjo ka bërë që edhe tifozët të jenë të pakënaqur me nivelin e paraqitjeve të tij.

Një prej tyre iu drejtua Piques me thirrjen: “Duhesh të vraposh më tepër”.

Mbrojtësit duket se nuk i erdhi mirë këshilla e tifozit, pasi ia dhuroi një shikim aspak të këndshëm.