Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Tierney pëson një dëmtim të rëndë, por Arsenali merr lajme të tjera pozitive

16:12 | 7 Prill 2021

Kieran Tierney ka pësuar një lëndim në ligamentin e tij dhe do të jetë jashtë fushave për gjashtë muaj.

Gjatë ditës së shtunë, është luajtur ndeshja mes Liverpoolit dhe Arsenalit, kur edhe Tierney ka pësuar një lëndim, transmeton lajmi.net.

Lojtari nuk do t’i nënshtrohet një operacioni, por megjithatë i duhet kohë për t’u rikthyer nga ky dëmtim i rëndë.

Siç konfirmohet nga faqja zyrtare e Arsenalit, Kieran Tierney do të humbasë diku nga katër deri gjashtë javë, pasi duhet të shërohet nga dëmtimi i tij në gju.

23-vjeçari do të qëndrojë mënjanë për pak por lajmi i mirë është se Bukayo Saka, Granit Xhaka dhe Emile Smith Rowe janë të gjithë në dispozicion për përzgjedhje kundër Slavia Praha këtë të enjte në Ligën e Evropës./Lajmi.net/