Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

14:46 | 7 Prill 2021

Mbrojtësi i Arsenalit, Kieran Trippier ka pësuar lëndim në ligamente në gjurin e majtë.

Ylli i Arsenalit që këtë edicion ka pasur probleme të shpeshta me lëndime, nuk do operohet, përcjellë lajmi.net.

Përplasja e fundit ndaj James Milner të Liverpoolit, e ka lënë me dëmtime serioze, ngase ka lënduar ligamentet dhe do jetë jashtë fushës për se paku një muaj.

Tierney ka bërë 33 paraqitje këtë edicion, duke shënuar dy gola dhe katër asistime.

Ai mungoi në gjashtë ndeshje këtë vit shkaku i një tjetri lëndim në gju./Lajmi.net/