Thiago Silva zgjedh klubin e ri (FOTO)

Thiago Silva është i gatshëm të rikthehet në Serie A.

Merkato

25/11/2016 10:12

Juventus është në pritje të një përforcimi të madh.

Qendërmbrojtësi i Paris Saint-Germain është i gatshëm të transferohet në Torino, raporton e përditshmja sportive italiane “Tuttosport”.

Silva ka hyrë në muajt e fundit të kontratës së tij me kampionin e Ligue 1.

Dhe, Juventus ka reaguar shpejtë duke i ofruar pagë me vlerë prej 6 milionë euro për transferim në Serie A, përcjell “Lajmi.net”.

Braziliani ka përvojë nga futbolli italian ku luajti me sukses për Milanin.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.