Thaçi: Taksa nuk e prish miqësinë time me Ramush Haradinajn e Kadri Veselin – Lajmi.net
Thaçi: Taksa nuk e prish miqësinë time me Ramush Haradinajn e Kadri Veselin
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:17, 14 March 2019
Presidenti Hashim Thaçi i pyetur nga analisti Ilir Mirena për raporteve të tij me kryeministrin Ramush Haradinaj rreth taksës ka thënë se kjo gjë nuk i prish raportet mes tyre.

‘’Të dy i kam miq, edhe Ramush Haradinajn edhe Kadri Veselin. Vetë  e kanë propozu, vetë e kanë bë. Se si do ta menaxhojnë, e dinë ata vetë. Por  dicka  e tillë nuk e prish as bashkëpunimin e as miqësinë me asnjë lider në Kosovë. Mallërat serbe vijnë përmes Maqedonisë, Malit të Zi, Shqipërisë. I kemi. Nuk është as favor e as disfavor’’, ka thënë Thaçi.

Kujtojmë që Haradinaj po e mban fort vendimin për taksën 100%. Në anën tjetër Thaçi ka kërkuar heqjen e saj për t’i lënë rrugë vazhdimit të dialogut. Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kërkuar pezullimimin e taksës për 120 ditë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO