Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Thaçi në urimin për ditën e Kushtetutës thumbon Kurtin: Republika jeton!

17:49 | 9 Prill 2020

Presidenti i Kosovës ka shkuar në Twitter urimin e tij për ditën e Kushtetutës së Kosovës, por gjithashtu ka thumbuar edhe Lëvizjen Vetëvendosje dhe kreun e saj në këtë urim.

Thaçi ka shkruar se të gjithë ata që dyshuan dhe kundërshtuan në vitin 2008 që është edhe viti i shpalljes së Pavarësisë dhe Kushtetutës së Kosovës, ishin gabim.

“Republika jeton”, ka shkruar Thaçi.

Ndër të tjera ai thotë se qytetarët e Kosovës duhet të jenë krenarë për proceset demokratike që funksionojnë brenda thelbit të Kushtetutës tonë.

Ky është postimi i tij:

Gëzuar ditën e Kushtetutës! Në këto kohët më sfiduese, njerëzit e Kosovës duhet të jenë krenarë pr proceset demokratike dhe sistemin e kontrolleve dhe ekuilibrave që funksionojnë mirë brenda thelbit të Kushtetutës tonë. Ajo dëshmon se të gjithë ata që dyshuan dhe kundërshtuan në vitin 2008 ishin gabim – Republika jeton!. /Lajmi.net/