Thaçi flet me Ramën rreth përgatitjeve të Samitit të Parisit

13:12 | 21 Maj 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Këtë e bëri të ditur Thaçi nëpërmjet një statusi në Facebook, ku tregoi se me Ramën ka folur rreth aktualiteteve politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon.

Mes tjerash presidentët shqiptar kanë diskutuar edhe rreth përgatitjeve të Kosovës për Samitin e Parisit.

“Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /Lajmi.net/