Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Thaçi falënderon SHBA-të për ndarjen e gjysmë milioni dollarësh për të luftuar pandeminë

20:12 | 22 Maj 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar SHBA-në për ndarjen e 500 milionë dollarëve për Kosovën.

“Mirënjohës ndaj SHBA-së për ndihmën shtesë prej gjysmë milioni dollarësh për ta luftuar pandeminë”. “Miqësia jonë është e përhershme dhe e palëkundshme. Së bashku mund ta mposhtim pandeminë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.