Tërmet në Turqi

Një tërmet i lehtë me magnitudë 2.0 goditi Turqinë të dielën e 21 prillit. Tërmeti që ndodhi rreth orës 14:04, kishte qendrën 22 km larg nga Elbistan, Kahramanmaras, Turqi Siç raporton Volcano, përcjell lajmi.net tërmeti kishte një thellësi shumë të cekët prej 7 km dhe nuk u ndje.

Bota

21/04/2024 16:32

Një tërmet i lehtë me magnitudë 2.0 goditi Turqinë të dielën e 21 prillit.

Tërmeti që ndodhi rreth orës 14:04, kishte qendrën 22 km larg nga Elbistan, Kahramanmaras, Turqi

Siç raporton Volcano, përcjell lajmi.net tërmeti kishte një thellësi shumë të cekët prej 7 km dhe nuk u ndje.