Tërmet në Shqipëri

Një tërmet raportohet të jetë dëgjuar pak më parë në Shqipëri. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter, dhe me epiqendër në Elbasan. Duhet përkujtuar që me tërmete tejet të forta së fundi është përballur Turqia dhe Siria. Si shkak i kësaj tragjedie mbi 16 mijë persona raportohet të jenë të vdekur./Lajmi.net/

Lajme

09/02/2023 12:09

Një tërmet raportohet të jetë dëgjuar pak më parë në Shqipëri.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter, dhe me epiqendër në Elbasan.

Duhet përkujtuar që me tërmete tejet të forta së fundi është përballur Turqia dhe Siria.

Si shkak i kësaj tragjedie mbi 16 mijë persona raportohet të jenë të vdekur./Lajmi.net/