Tërmet në Kroaci, shkalla e magnitudës 4.1

Sot në orët e para të mëngjesit një tërmet ka goditur Kroacinë, ndërsa tërmeti i magnitudës 4.1 shkallë u dëgjua në Bosnje dhe Hercegovinë dhe Mal të Zi. Sipas agjencisë Volcano Discovery, tërmeti nuk është i madh dhe është paraqitur në shkallë të moderuar. Një tërmet i moderuar me magnitudë 4.1 goditi 49 km (31…

Lajme

22/02/2024 08:36

Sot në orët e para të mëngjesit një tërmet ka goditur Kroacinë, ndërsa tërmeti i magnitudës 4.1 shkallë u dëgjua në Bosnje dhe Hercegovinë dhe Mal të Zi.

Sipas agjencisë Volcano Discovery, tërmeti nuk është i madh dhe është paraqitur në shkallë të moderuar.

Një tërmet i moderuar me magnitudë 4.1 goditi 49 km (31 mi) larg nga Dubrovniku, Dubrovnik – Neretva, Kroaci, mëngjesin e së enjtes, 22 shkurt 2024 në orën 7.03 të mëngjesit me orën lokale (Europë/Zagreb GMT +1). Tërmeti kishte një thellësi shumë të cekët prej 10 km (6 mi) dhe u raportua nga disa njerëz pranë epiqendrës. /Lajmi.net/