Tërmet në Gjirokastër

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastër.

Lajme

08/04/2018 23:37

Lëkundjet e tërmetit kanë qenë të forta duke shkaktuar panik te banorët. Por ende nuk raportohet për ndonjë dëm.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi dhe ka pasur një magnitudë 3. 7 ballë.