Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Tërmet në afërsi të Dubrovnikut

8:16 | 25 Shkurt 2021

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmë, në orën 23.07 në afërsi të Dubrovnikut.

Epiqendra regjistrohet faktikisht në kufirin me Bosnje Hercegovinën, dhe është ndjerë edhe në Mostar, por vendi është jo më shumë se 11 kilometra nga qyteti i njohur kroat.

Sipas përllogaritjeve paraprake, bëhet fjalë për një termet i magnitudës 4.3, relativisht sipërfaqësor./lapsi.al