Tërmet i ri në Nepal, mbi 1,900 të vdekur

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.7 ballë të Richterit goditi sërish kryeqytetin e Nepalit, Katmandu, të dielën, një ditë pasi tërmetit të fuqishëm i cili la mbi 1,900 persona të vdekur dhe shumë ndërtesa e infrastrukturë të shkatërruar, raporton agjencia e lajmeve AP.

Bota

26/04/2015 12:02

Ende nuk janë bërë të ditura pasojat e këtij tërmeti, por një institut gjeologjik amerikan njofton se ai shkaktoi dëme në një perimetër prej 50 kilometrash, transmeton Kallxo.com.

Ky tërmet bëri që njerëzit sërish të dalin në qiell të hapur.