Tërmet i fuqishëm në Tiranë

Tirana u godit nga një tërmet me madhësi të shkallës 4. 0 rihter, në orën 15:21.

Lajme

08/06/2020 17:39

Epiqendra e tërmetit ishte në Detin Adriatik me thellësi 2 km.

Edhe gjatë natës ka pasur goditje tërmeti në Zonën e Tiranës dhe Durrësit.

Goditja më e fortë ndodhi në orën 01:52, me madhësi 3.2 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 28 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 9 kilometra në jug-perëndim të Mamurrasit./Abcnews