Tërmet 7,1 ballë të Rihter godet pjesën jugore të oqeanit indian

Një tërmet me magnitudë 7,1 ballë të shkallës Rihter goditi pjesën jugore të oqeanit indian, njoftoi Instituti amerikan i Gjeologjisë USGS, sipas të cilit është pak e mundur që të ketë viktima apo dëme materiale.

Bota

05/12/2015 17:06

“Tërmeti ndodhi në orën lokale 06:24 (22:24 GMT vendredi), rreth 3 100 kilometra në jugperëndimit të qytetit australian të Perthit dhe një mijë kilometra nga arkipelagu i pabanuar i ishujve Heard-et-MacDonald”, sipas USGS.