Tërhiqet shorti i FA Cup

Manchester United do të nis mbrojtjen e titullit në FA Kupë kundër Readingut.

Sport

05/12/2016 21:23

Është hedhur shorti në FA Cup, ku skuadrat e mëdha angleze kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Fituesi aktual Manchester United në xhiron e parë do të luaj kundër Readingut, skuadër e cila drejtohet nga Jaap Stam.

Manchester City do të luaj kundër West hamit, ndërsa Chelsea kundër Peterborough United ose Notts County.

Liverpool në anën tjetër do të luaj kundër Newport County ose Plymouth dhe Arsenal kundër Preston.

Shorti i plotë i FA Kupës

Ipswich Town v Lincoln City/Oldham

Barrow v Rochdale

Manchester United v Reading

Hull City v Swansea City

Sunderland v Burnley

QPR v Blackburn Rovers

Millwall v Bournemouth

West Ham v Manchester City

Brighton v MK Dons/Charlton

Blackpool v Barnsley

Wigan v Nottingham Forest

Birmingham v Newcastle

Chelsea v Peterborough United/Notts County

Middlesbrough v Sheffield Wednesday

West Brom v Derby County

Everton v Leicester City

Liverpool v Newport County/Plymouth Argyle

Wycombe Wanderers v Northampton Town/Stourbridge

Watford v Burton Albion

Preston North End v Arsenal

Cardiff City v Fulham

Stoke City v Wolves

Cambridge United v Leeds United

Bristol City v Shrewsbury Town/Fleetwood Town

Huddersfield Town v Port Vale

Tottenham Hotspur v Aston Villa

Brentford v FC Halifax Town/Eastleigh

Bolton v Crystal Palace

Norwich v Southampton

Sutton United v AFC Wimbledon

Accrington Stanley v Luton Town

Rotherham v Oxford/Macclesfield

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.