Ter Stegen tregon se do të operohet, do të jetë mungesë e madhe për Barcelonën

Njëri ndër portierët më të mirë në botën e futbollit, Marc-Andre Ter Stegen do të operohet. Kjo do të jetë një mungesë e madhe për klubin e Barcelonës.Kampioni aktual i Spanjës do të duhet të jetë yllin e tyre për rreth tre muaj. 31-vjeçari gjerman erdhi në Barcelonë nëntë vjet më parë për 12 milionë…

Sport

06/12/2023 08:37

Njëri ndër portierët më të mirë në botën e futbollit, Marc-Andre Ter Stegen do të operohet.

Kjo do të jetë një mungesë e madhe për klubin e Barcelonës.Kampioni aktual i Spanjës do të duhet të jetë yllin e tyre për rreth tre muaj.

31-vjeçari gjerman erdhi në Barcelonë nëntë vjet më parë për 12 milionë euro nga Borussia Mönchengladbach dhe që atëherë e ka mbrojtur portën e tyre 394 herë.

Ai mbajti portën e paprekur në 165 ndeshje, prandaj është e qartë se mungesa e tij për një kohë kaq të gjatë/Lajmi.net/