Temperaturat bien deri në -13 gradë C, ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Temperatura të ulta do të mbizotërojnë në Shqipëri.

Lajme

04/01/2019 18:56

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimi e motit për pasditen e sotme dhe nesër.

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër priten reshje lokale të dobëta në një pjesë të qarqeve (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark), transmeton “Shekulli”.

Reshjet do të jenë në formë dëbore deri në 600m mbi nivelin e detit (në zona shumë të kufizuara mund të zbresin dhe poshtë këtij niveli, përfshirë edhe bregdetin e Jonit, por kryesisht dëborë e përzier me shi).