Të shtëna në Mitrovicën e Veriut, dy të plagosur, njëri në rrezik jete

Sonte rreth orës 21:30, në qendër të qytetit të Veriut të Mitrovicës, kanë ndodhur të shtëna, gjë që ka rezultuar me plagosjen e dy personave, njëri prej të cilëve ka marrë lëndime të rënda.

Lajme

24/01/2016 22:24

Shefi i operativës së Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Zhelo Bojiq, për KosovaPress ka konfirmuar se si pasojë e të shtënave dy persona kanë mbetur të plagosur, por momentalisht nuk ka mundur të jap informacione shtesë.

Ndërkohë, KosovaPress merr vesh se të plagosurit janë dy persona të nacionalitet serb, Caviq Stefan dhe Koshiq Aleksandar.

Sipas burimeve, viktimat janë dërguar në spital në veri të Mitrovicës për trajtim, ndërsa gjendja e Caviq Stefanit mësohet të jetë kritike sa rrezikon edhe jetën e tij.