Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video) – Lajmi.net
Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOXNacionale 11:58, 8 October 2017
Të rinjtë nga rajone të ndryshme të Kosovës, që studiojnë në Prishtinë, thonë se siguria në përditshmëri, në ambientin ku jetojnë, është relative.

Në rubrikën e përjavshme “VOX”, ata shprehin mendimet e tyre për shkaqet që shkaktojnë drojën dhe pasigurinë e tyre. Sipas tyre, veprimet e papërgjegjshme të individëve, mungesa e preventivës së incidenteve dhe aksidenteve, mungesa e perspektivës, droja nga ndonjë sulm eventual terrorist, e të tjera, krijojnë pasiguri. /REL/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO