Tare transferon një tjetër futbollist shqiptar në Lazio – Lajmi.net
Tare transferon një tjetër futbollist shqiptar në Lazio
Autori: Lajmi.net Serie ASport 14:41, 13 June 2018
Igli Tare gjen një tjetër përforcim te Lazio.

Një tjetër shqiptar pritet të bëhet së shpejti një lojtar i Lazios në Serinë A.

Drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, ka arritur marrëveshjen me Betis Sevillan për kartonin e Riza Durmishit, që do t’u kushtojë arkave të skuadrës së kryeqytetit italian 7 milionë euro.

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm disa detaje të vogla me mbrojtësin shqiptar, përfaqëson Danimarkën në rang kombëtaresh.

Durmishi konsiderohet një lojtar polivalent, mund të luaj në mbrojtës i majtë, por edhe si mesfushor me rreshtimin me 5 në mesfushë. Për trajnerin Simone Inzaghin është alternativë përfekte për boshnjakun Senad Lulic, transmeton “SS”.

Sezonin që u mbyll është aktkvizuar në 24 ndeshje të La Ligas, duke shënuar dy gola dhe dhënë 3 asiste. Në analizën që i bëjnë mediat italiane shkruhet se futbollisti lë pak për të dëshiruar sa i përket staturës, sepse është vetëm 163 centimetra i gjatë, por është një lojtar i shpejtë dhe rezistent.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO