Takohen Juventus dhe Roma, gati transferimi i vitit (FOTO)

Sport

17/07/2017 11:55

Juventus dhe Roma janë takuar për realizimin e edhe një operacioni tjetër.

Kampionët italianë janë në kërkim të mbrojtësit Kostas Manolas.

Roma ka kërkuar 40 milionë euro për të liruar grekun, përcjellë “Lajmi.net”.

Sipas “ForzaRoma.info”, bardhezinjtë ende nuk kanë vendosur nëse do ta plotësojnë këtë kërkesë të kryeqytetasve apo jo.

Manolas shihet si zëvendësuesi ideal i Leonardo Bonuccit, i cili kaloi te Milani. /Lajmi.net/