Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Takohen Dumoshi dhe Zemaj – bisedohet për rikthimin e sportistëve dhe tifozëve nëpër stadiume

21:23 | 10 Gusht 2020

Ministrja e Sportit të Kosovës, Vlora Dumoshi, është takuar sot me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Dumoshi dhe Zemaj kanë diskutuar lidhur me situatën e sportit kosovar në kohën kur vendi po lufton me pandeminë Covid-19.

Ministrja Dumoshi, e shtyrë nga kërkesat dhe reagimet e sportistëve ka kërkuar që situata të rivlerësohet dhe sportistët dhe tifozët të rikthehen, por në mënyrë të sigurtë.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell njoftimin e ministres Dumoshi për takimin e sotëm. /Lajmi.net/