Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Takimi për Demarkacionin me 3 gusht (Foto)

13:11 | 15 Korrik 2016

Debati për Demarkacionin i iniciuar nga deputeti Shpëtim Bulliqi ku do të diskutonin Qeveria, Kuvendi, Komisioni Shtetëror dhe ekspertët, do të mbahet me 3 gusht ne ambientet e Kuvendit.

Këtë e ka bëre të ditur nënkryetarja e Kuvendit Aida Dërguti.

E pyetur se çfarë mund të pritet nga ky debat, tha se pritet që të bëhet frikësimi i qëndrimit të deputetëve lidhur me këtë marrëveshje, raporton lajmi.net.

Ajo ka bërë të ditur se seanca e radhës është caktuar për datën 4 gusht në ora 10 në të cilën nuk do të jetë në rend dite demarkacioni.

Aida ka thënë se nuk është diskutuar nëse seanca e 4gushti do të jetë e fundit për këtë sesion./lajmi.net

Aida Dërguti