Tajfuni rrezikon finalen e Superkupës së Italisë

Juventus dhe Lazio pritet të takohen nesër në finalen e Superkupës së Italisë me fillim nga ora 14:00.

Sport

07/08/2015 20:04

Zonja e Vjetër arriti ta fitojë edhe Serie A edhe Kupën e Italisë, por Lazio ishte finalist i kësaj të fundit.

Ekspertët janë të sigurt se një tajfun mund të ndodhë gjatë zhvillimit të ndeshjes e cila rrezikon të mos zhvillohet.

Një mot me shi të madh pritet të jetë nesër dhe gjasat që ndeshja të shtyhet janë të mëdha.