Të Infektuar: 19.328

Të Shëruar: 15.434

Të Vdekur: 678

Tabela e Superligës pas përfundimit të xhiros së gjashtë

17:12 | 18 Tetor 2020

Katërshja e edicionit të kaluar është formuar menjëherë në pozitat e para në tabelë pas vetëm gjashtë javësh kampionat.

Tashmë klasifikimi udhëhiqet nga Ballkani me 16 pikë, ndërkohë pasohet nga Drita që ka 10 dhe Gjilani që ka tubuar nëntë pikë.

Prishtina ndodhet në pozitën e katërt me tetë pikë, aq sa kanë edhe Arbëria dhe Drenica në mesin e tabelës.

Befasia e këtij edicioni është skuadra e Llapit, pasi që me një pikë pozicionohet në fundin e klasifikimit dhe ende nuk ka arritur fitoren e parë. /Lajmi.net/