Tabela e Premierligës vetëm me golat e futbollistëve anglezë (Foto)

Nëse do të llogariteshin vetëm golat e futbollistëve anglezë, Arsenali do të ishte lider në Premierligë, ndërsa rivali Chelsea do të luftonte për mbijetesë.

Sport

30/10/2014 19:48

Arsenali në krye të tabelës, Crystal Palace duke luftuar për kualifikim në Ligën e Kampionëve dhe Chelsea në zonën e rrezikuar për të rënë nga Premierliga.

Elita e futbollit anglez do të dukej shumë më ndryshe nëse do të llogariteshin vetëm golat e futbollistëve anglezë. Arsenali do të ishte në krye të tabelës, por të gjitha fitoret e londinezëve do të ishin me rezultat 1:0, kurse të tjerat do të përfundonin 0:0.

Danny Welbeck do t’ia kishte fituar dy prej atyre ndeshjeve, kurse Jack Wilshere e Alex Oxlade-Chamberlain nga një tjetër.

Ndërsa, Chelsea, – që kryeson në renditjen e vërtetë me katër pikë epërsi – do të ishte e 18-ta, ende në kërkim të golit të parë këtë sezon.