Supozohej të ishte ushqim për të, por u bënë miq (FOTO)

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Primorye – një park në Rusi, që ka lënë gojëhapur mijëra përdorues të internetit.

Bota

09/02/2016 06:12

Ajo filloi me një vakt të rregullt që i është dorzuar një tigri siberian të mbajtur në park.

Emri i tij është Amur. Ai çdo ditë merrte një vakt, një kafshë të gjallë, lepur apo diçka tjetër të vogël, por kësaj rradhe punëtorët e parkut i sollën një cjap të gjallë.

Megjithatë, në vend që t’a hajë, Amuri e bëri mik shumë të mirë cjapin i cili u supozua të ishte darka e tij.

Kjo ngjarje është fotografuar dhe është përcjellur nga mijëra vizitor dhe disa foto që po qarkullojnë në internet, po habisin të gjithë audiencen./lajmi.net

phoca_thumb_l_4.4-800x576

inside_moan

2747335 11/27/2015 Amur, a Siberian tiger, and a goat called Timur are seen here in an enclosure at the Primorye Safari Park. Tigers there are fed on live food all year round yet Amur refused to eat goat Timur. Vitaliy Ankov/Sputnik

27 Nov 2015, Russia --- PRIMORYE TERRITORY, RUSSIA. NOVEMBER 27, 2015. Amur, a Siberian tiger, and Timur, a goat, in Safari Park in the village of Shkotovo. Tigers are fed with live animals twice a week. They use their instincts while hunting the prey. But instead of eating Timur, Amur befriends the goat. Yuri Smityuk/TASS --- Image by © Yuri Smityuk/ITAR-TASS Photo/Corbis