Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Superligë, Gjilani – Drita, formacionet zyrtare

13:00 | 29 Nentor 2020

Sot luhet derbi “Gjilanas” ndërmjet Gjilanit dhe Dritës në kuadër të xhiros së 15-të Superligës.

Ndeshja do të luhet sot në orën 13:30 në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Ndeshja e fundit ndërmjet këtyre dy skuadrave përfundoi pa gola, ndërsa herën e fundit Gjilani mundi Dritën me rezultat 0-2 si mysafir.

Këto janë renditjet e klubeve në fushë:

Gjilani :Koliqi, Rapa, Fustar, Veliu, Jackson, Useini, Aziz Keita, Musolli, Kqiku, Progni, Nikaç Kryetrajner: Gentjan Mezani

Drita :Rexhepi, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, B.Shabani, Namani, Fazliu, Xh.Shabani, Ajzeraj, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtar i kësaj ndeshje do të jetë Dardan Çaka ku do të përcjellët nga asistentët Elvic Bicaj dhe Imran Kabashi, ndërsa gjyqtar i katërt do të jetë debutuesi Valbon Hoxha./Lajmi.net/