Superliga e Kosovës: Llapi konteston tri pikët në Drenicë, Malisheva luan kundër kampionëve

Sot luhen edhe dy ndeshjet e mbetura të xhiros së 33 në Superligën e Kosovës në futboll.

Sport

05/05/2022 08:14

Superliga e Kosovës vazhdon edhe sot, me vetëm dy ndeshje në orar, shkruan lajmi.net.

Vëmendja shkon te Llapi dhe Drenica, dy skuadrat që kontestojnë tri pikët në arenën e Drenicës.

Llapi i Batatinës kërkon tri pikët për të barazuar Dritën, derisa Drenica lufton për mbijetesë.

Për të njëjtin qëllim sikur Drenica, fitoren kërkon edhe Malisheva, e cila në udhëtim luan kundër kampionëve të këtij edicioni, Ballkanit.

Të dyja ndeshjet luhen me fillim nga ora 15:00. /Lajmi.net/