Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Superkupa e Kosovës në basketboll mëson sonte fituesin – Sigal Prishtina dhe Bashkimi kontestojnë trofeun

9:00 | 25 Tetor 2020

Basketbolli i Kosovës do të njoh sonte fituesin e Superkupës.

Sonte zhvillohet finalja e madhe në basketbollin e Kosovës, në kuadër të Superkupës, shkruan lajmi.net.

Në takimin final do të vihen përballë skuadra e Sigal Prishtinës, e cila drejtohet nga trajneri Andin Rashica dhe ka në përbërjen e saj shumë lojtarë të rinj.

Bashkimi konteston Prishtinën, pas paraqitjes shumë të mirë ndaj Ponte Prizrenit.

Ndeshja mes Prishtinës dhe Bashkimit luhet me fillim nga ora 17:00.

Finalja e Superkupës së Kosovës transmetohet ekskluzivisht nga ‘Artmotion’. /Lajmi.net/