Supergoli i Yaya Toures (Video)

Yaya Toure ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen ndaj CSKA-së e cila është duke u zhvilluar në stadiumin Etihad të Manchester Cityt.

Sport

05/11/2014 21:06

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, kur në minutën e 2’ Doumbia shënon për të heshtur vendasit.

Sidoqoftë, Yaya Toure u kundërpërgjigj shumë shpejtë kur në minutën e 8’ shënon një gol perfekt nga gjuajtja e lirë.

Ai lansoi një goditje të fortë dhe të saktë me të djathtën e tij, duke e dërguar topin në cepin që ishte e pamundur të mbrohej