Super gol i Lorik Canës (VIDEO)

Qendërmbrojtësi i Lazios dhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka shënuar një gol të mrekullueshëm sonte kundër Fiorentinës, në minutën e 5’të të ndeshjes. Një top i hedhur nga goditja nga këndi, pas disa prekjeve brenda zonës, përfundon në këmbët e Lorik Canës, i cili me gërshërë e dërgoi atë në rrjetën e portierit…

Sport

02/03/2014 20:19

Qendërmbrojtësi i Lazios dhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka shënuar një gol të mrekullueshëm sonte kundër Fiorentinës, në minutën e 5’të të ndeshjes.

Një top i hedhur nga goditja nga këndi, pas disa prekjeve brenda zonës, përfundon në këmbët e Lorik Canës, i cili me gërshërë e dërgoi atë në rrjetën e portierit ‘viola’.

Gol të cilit do t’ia kishte lakmi secili sulmues klasi. Falë këtij goli, Lazio fitoi 1:0 në këtë ndeshje.

Kënaquni duke e shikuar në videon më poshtë: