Super gol, fotokopje e Van Bastenit – Lajmi.net
Super gol, fotokopje e Van Bastenit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:54, 3 October 2014
Gol shumë i bukur

Futbollisti i Bochumit, Michael Gregoritsch ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm që ngjan shumë në super shënimin e legjendës së Holandës, Marco van Basten.

Legjenda e Holandës, Marco van Basten realizoi një gol të jashtëzakonshëm në Kampionatin evropian të vitit 1988 në Gjermaninë Perëndimore.

Nga një kënd mjaft i vështirë, ai me një goditje fantastike realizoi në portën e ish-Bashkimin Sovjetik.

Dhe, futbollisti i Bochumit, Michael Gregoritsch, ka realizuar kundër Nurnbergut atë që lehtë mund të konsiderohet si fotokopje e golit të Van Bastenit.

I vetmi dallim është se ky i fundit e shënoi nga krahu tjetër. Shikojeni. 


gregorič by highlandersrb

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO