Sulmuesi me formën më të mirë në Premierligë transferohet te top – skuadra – Lajmi.net
Sulmuesi me formën më të mirë në Premierligë transferohet te top – skuadra
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 11:36, 9 November 2018
Chelsea janë të interesuar të nënshkruajnë me sulmuesin e Bournemouth, Callum Wilson.

Një emër në fazën e sulmit mund t’i bashkohet Chelsea në afatin kalimtar të janarit.

‘The Sun’raporton se ‘Blutë’ e Londrës po konsiderojnë mundësinë e transferimit të Callum Wilson, përcjell ‘lajmi.net’.

26 vjeçari së fundi është ftuar edhe nga Kombëtarja e Anglisë për formën e mirë të shfaqur këtë sezon në Premierligë.

Chelsea janë të gatshëm t’i ofrojnë deri në 40 milionë euro për Wilson, pasi tashmë kanë hequr dorë nga sulmuesi i Interit, Mauro Icardi./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO