Sulmi i Romës: Berisha – Totti

Sulmuesi kosovar Valmir Berisha kërkohet nga shumë klube të mëdha evropiane përfshirë Romën, që besohet se është favorite për të siguruar shërbimet e tij. Ylli 17-vjeç i Halmstadit pritet të largohet nga klubi gjatë këtij afati kalimtar të verës pasi ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës me klubin suedez. Dhe, hapi i…

Sport

17/01/2014 15:10

Sulmuesi kosovar Valmir Berisha kërkohet nga shumë klube të mëdha evropiane përfshirë Romën, që besohet se është favorite për të siguruar shërbimet e tij.

Ylli 17-vjeç i Halmstadit pritet të largohet nga klubi gjatë këtij afati kalimtar të verës pasi ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës me klubin suedez.

Dhe, hapi i radhës në karrierën e tij pritet të jetë një transferim i madh. Berisha ka mirëpritur mundësinë e kalimit në Romë, ku do të kishte mundësinë të luante me kapitenin dhe ikonën e Giallorossëve, Francesco Totti.

“Roma është një klub i madh. Do të ishte ëndërr të luaj për të. Berisha dhe Totti, do të ishte vërtetë një ëndërr”, deklaroi ai për portalin suedez fotbollskanalen.se.