Sulmet ajrore ruse kanë vrarë 2 komandantë të ISIS-it dhe 300 militantë

Vetëm në 24 orët e fundit forcat ajrore ruse i kanë goditur 60 objektiva të ndryshme në Sirinë veriore, raporton Ministria e Mbrojtjes së Rusisë.

Bota

09/10/2015 16:03

Në mes të 300 militantëve të vrarë gjatë sulmeve ajrore është raportuar se janë edhe 2 komandat të lartë të Shtetit Islamik. /lajmi.net