Suker me krahasim të ‘çmendur’ për Mandzukicin – Lajmi.net
Suker me krahasim të ‘çmendur’ për Mandzukicin
Autori: Lajmi.net Sport 9:10, 12 July 2018
Davor Suker ka lavdëruar ekipin pas fitores ndaj Anglisë me rezultat 2:1.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kroacisë, Davor Suker ka lavdëruar ekipin pas fitores ndaj Anglisë me rezultat 2:1 dhe kualifikimit në finalen e “Kampionatit botëror 2018”.

Por, ai rezervoi lëvdata të veçanta për realizatorin e golit të fitores, Mario Mandzukic.

“Mandzukic i ka …. si të një demi nga Andaluzia”, u shpreh Suker, përcjell “lajmi.net”.

“Jam shumë i lumtur dhe shumë i emocionuar”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO