Steinmeier takon Bushatin: Shqipëria të vijojë rrugën e reformave

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati takoi sot homologun e tij gjerman Frank Walter Steinmeier.

Lajme

28/04/2016 16:56

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, kreu i diplomacisë shqiptare thotë: “Po punojmë bashkë për stabilitetin në Bankën Botërore, Bashkimin Evropian dhe NATO”.

Nga ana tjetër Ministri e Jashtme e Gjermanisë bën me dije po në “Twitter” se gjatë takimit Steinmeier ka theksuar se Shqipëria duhet të vijojë rrugën e reformave për integrimin në BE.

“Mbështesim dhe inkurajojmë Shqipërinë”, mësohet të ketë deklaruar ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Steinmeier.