Statistikë mahnitëse e Donnarummas te Milani – Lajmi.net
Statistikë mahnitëse e Donnarummas te Milani
Autori: Lajmi.net Serie ASport 10:47, 11 February 2019
Gianluigi Donnarumma po kalon nëpër një formë të lartë në këtë sezon.

Gianluigi Donnarumma është bërë njëri ndër lojtarët kyç të Milanit në këtë sezon.

Portieri italiania arritur t’i bëjë 150 paraqitje në fanellën e rosonerëve në të gjitha garat, përcjell lajmi.net.

Donnarumma debutoi në vitin 2015 te Milani, duke u bërë njëri ndër portierët më të mirë në Evropë.

Që nga atëherë, portieri italian ka arritur ta mbaj 52 herë portën e paprekur, duke përfshirë gjashtë në nëntë ndeshjet e fundit.

Donnarumma ka munguar vetëm në 16 ndeshje që nga debutimi i tij në vitin 2015. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO