Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Statistika të frikshme të infektimeve dhe vdekjeve nga koronavirusi në SHBA

12:16 | 7 Prill 2020

Numri i rasteve të infektuarve dhe vdekjeve me koronavirus në SHBA vazhdon të rritet.

Të paktën 368,449 raste të koronavirusit janë shënuar në SHBA, sipas raportit të Universitetit Johns Hopkins, raporton CNN, transmeton lajmi.net.

Numri i vdekjeve në SHBA nga virusi po afron 11,000, pasi vendi përgatitet për atë që presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se do të jetë një javë e gjysmë “e vështirë” – sipas raporteve të Johns Hopkins, 10,993 njerëz kanë vdekur.

Gjithsejtë përfshijnë raste të viruseve në të 50 shtetet, Rrethin e Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe të gjitha rastet e riatdhesimit.

Wyoming është i vetmi shtet që nuk ka raportuar një vdekje nga koronavirusi. /Lajmi.net/