Sporti në zi: Vdes papritur në gjumë ish-kampioni i botës

Pavel Krotov, kampioni i botës në vitin 2021 në ski, stil të lirë si pjesë e kombëtares së artë ruse, ka vdekur papritur, njoftojnë mediat e huaja. Ai gjithashtu fitoi një medalje bronzi në ËC, dhe në karrierën e tij ai bëri një paraqitje edhe në Lojërat Olimpike Dimërore 2014 në Soçi. Krahas këtyre sukseseve…

Sport

30/03/2023 16:04

Pavel Krotov, kampioni i botës në vitin 2021 në ski, stil të lirë si pjesë e kombëtares së artë ruse, ka vdekur papritur, njoftojnë mediat e huaja.

Ai gjithashtu fitoi një medalje bronzi në ËC, dhe në karrierën e tij ai bëri një paraqitje edhe në Lojërat Olimpike Dimërore 2014 në Soçi.

Krahas këtyre sukseseve ai ka shënuar edhe dy fitore në garat e Botërorit.

Ai vdiq më 25 mars dhe deri më sot nuk ka asnjë informacion të ri për shkakun e vdekjes, përveç asaj që u njoftua fillimisht – se ai vdiq nga një hemorragji në tru.

Krotov ka qenë pjesë e kombëtares së artë ruse në ski.

Për vdekjen e Krotov kanë reaguar edhe shumë figura të njohura të këtij sporti./Lajmi.net/