Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Akil Gjakova sportisti i vitit 2018 në Kosovë

Është zgjedhur edhe sportisti i vitit, për vitin 2018 në Kosovë....

1 March, 2019 Lexo më shumë

MKRS-ja ndan afër 80 mijë euro në përkrahje të trajnerit Kuka e sportistëve

Në bazë të rregullores për kategorizimin e sportistëve dhe trajnerëve, e cila parasheh përkrahjen financiare të tyre, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me trajnerin Driton Kuka, dhe sportistët Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Loriana Kuka, Akil Gjakova, Shpat Zeka, Erza Muminoviq dhe Laura Fazlia....

28 February, 2019 Lexo më shumë

Rikthehen ndeshjet: Kosova sot përballet me Bullgarinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po i rikthehet ndeshjeve....

25 February, 2019 Lexo më shumë

Mbyllet pjesa e pare, Kosove -Rumani

Kosova është duke humbur nga Rumania në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë....

24 February, 2019 Lexo më shumë

Kjo është tabela e Superligës së Kosovës pas 19 xhirove të luajtura

Sot janë luajtur edhe tri ndeshjet e fundit të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës....

24 February, 2019 Lexo më shumë

Prishtina, Feronikeli e Trepça 89 e mbyllin javën me fitore, vazhdon lufta për titullin

Me fitoret e Prishtinës, Feronikelit dhe Trepçës 89 ka përfunduar edhe xhiroja e 19-të në Superligën e Kosovës....

24 February, 2019 Lexo më shumë

Sonte Kosova luan kundër Rumanisë, kërkohet fitorja në ‘Pallatin e Rinisë dhe Sporteve’

Kosova sonte do ta luaj ndeshjen e radhës kundër Rumanisë, në ‘Pallatin e Rinisë dhe Sporteve’ në Prishtinë....

24 February, 2019 Lexo më shumë

Këto janë tri super ndeshjet që do të zhvillohen sot në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll sot do të na shfaqi tri super ndeshje, ku sigurisht vëmendjen më të madhe tërheq derbi mes Feronikelit dhe Llapit....

24 February, 2019 Lexo më shumë

Presidenti i Bayern Munich, ka marrë një dhuratë të veçantë nga ambasadori i Kosovës në Gjermani

Beq Cufaj, ambasador i Kosovës në Gjermani, është kujdesur që t’i jap një dhuratë speciale presidentit të Bayern Munich, Uli Hoenes....

23 February, 2019 Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi e artë në Gjermani

Majlinda Kelmendi ka shtuar edhe një medalje të artë në sirtarin e saj....

22 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO