Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Rusia dhe Kina ‘tradhëtojnë’ Serbinë

Rusia dhe Kina kanë ‘tradhëtuar’ Serbinë pasi kanë vendosur të pranojnë Kosovën me të drejta të plota në Komitetin e Lojërave Olimpike....

18 November, 2014 Lexo më shumë

Lenjani kërkohet nga Verona

Skuadra italiane, Verona është duke e vëzhguar lojtarin e Kombëtares sonë, anësorin Ermir Lenjani, për të cilin do bëj një ofertë në vazhdim....

18 November, 2014 Lexo më shumë

Giovinco e Destro, dyshja sulmuese e Italisë kundër Shqipërisë

Mediat italiane kanë raportuar se Italia do ta sulmojë Shqipërinë me dy sulmues, të cilët janë Giovinco dhe Matia Destro....

17 November, 2014 Lexo më shumë

Antonelli: Kujdes nga Shqipëria

Mbrojtësi i Italisë, Antonelli ka thënë se Përfaqësuesja e Shqipërisë është një skuadër mjaft e fortë, nga e cila duhet të ketë kujdes Italia....

17 November, 2014 Lexo më shumë

Shqipet, përgatitje intensive para ndeshjes me Italinë (Foto)

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka bërë dy stërvitje të plota në Milano, para ndeshjes kundër Italisë që është një miqësore, mirëpo shumë e rëndësishme për moralin dhe karakterin tonë....

17 November, 2014 Lexo më shumë

Lenjani kërkohet nga gjigantët europianë

Lojtari i Shqipërisë, Ermir Lenjani është duke u kërkuar nga disa skuadra të mëdha nga Bundesliga, Serie A dhe Premier Liga....

15 November, 2014 Lexo më shumë

Cana: Mavraj, kapiteni i ardhshëm i Shqipërisë

Kapiteni aktual i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana ka thënë se do të jetë Mërgim Mavraj ai i cili do ta mbajë këtë shirit, pas pensionimit të tij nga futbollit....

12 November, 2014 Lexo më shumë

Italia e sulmon Shqipërinë me Balotellin?

Mario Balotelli pritet të jetë në fushë nga minuta e parë për Italinë në miqësoren ndaj Kombëtares sonë, që zhvillohet pas disa ditëve....

10 November, 2014 Lexo më shumë

Zyrtare: Milani kërkon shërbimet e Taulantit (Video)

Ragip Xhaka, i cili është babai i Taulantit, ka konfirmuar se skuadra e Milanit ka shprehur interes për të siguruar shërbimet e yllit të Kombëtares sonë....

10 November, 2014 Lexo më shumë

Futbollisti i parë afrikan që luajti në Kosovë emëron djalin sipas Rugovës

Futbollisti i parë afrikan që luajti në futbollin e Kosovës, Tielen Oguta ka bërë të ditur se emëroi djalin e tij, sipas ish presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova. ...

8 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO