Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

​Tri federata të sportit në Kosovë përkrahen me mbi 750 mijë euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi edhe me 3 federata të sporteve kolektive. Shuma totale e mbështetjes financiare arrin në vlerën e mbi 750 mijë eurove....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Kosova publikon listën për dy ndeshjet e marsit, në listë edhe lojtari që luan me Milanon

Kosova ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për dy ndeshjet e muajit mars....

11 March, 2019 Lexo më shumë

UEFA e paralajmëron Kosovën

Kosova ka marrë një lajm aspak të mirë para ndeshjes me Danimarkën dhe Bullgarinë....

10 March, 2019 Lexo më shumë

Driton Kuka i gëzohet suksesit të Lorianës në Maroko

Driton Kuka i është gëzuar suksesit të Loriana Kukës në Maroko....

10 March, 2019 Lexo më shumë

Fitojnë Feronikeli e Prishtina, Drenica merr një pikë në Prizren

Sot janë mbyllur edhe tri ndeshje të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll....

10 March, 2019 Lexo më shumë

Këto do të jenë përballjet në Superligën e Kosovës sot, kryendeshja në Drenas

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdoj sot me përballjet e xhiros së 22-të....

10 March, 2019 Lexo më shumë

Biletat për ndeshjen Kosovë – Bullgari dalin në shitje të hënën, ky është njoftimi i FFK

Kosova do të luaj dy ndeshje miqësore gjatë muajit mars, kundër Danimarkës dhe Bullgarisë....

9 March, 2019 Lexo më shumë

Efekti i palestrës, në Rahovec riaktivizohen dy skuadra të hendbollit

Nga edicionit i ardhshëm, 2019/2020, hendbollit të Kosovës do t’i kthehet një qendër e rëndësishme e tij....

8 March, 2019 Lexo më shumë

Gramoz Vokrri: Agim Ademi me largoi nga FFK-ja për shkak se e kundërshtova

Djali i Fadil Vokrrit, Gramozi është larguar nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK)....

7 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO