Liga e Kombeve – Lajmi.net

Aktuale

Challandes konfirmon miqësoren e radhës për Kosovën, në Prishtinë vjen kombëtarja e njohur

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë një ndeshje të rëndësishme miqësore në mars të vitit 2019, pak ditë para fillimit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020....

21 December, 2018 Lexo më shumë

FIFA: Kosova, kombëtarja me rritjen më të madhe në vitin 2018

Kosova është kombëtarja me rritjen më të madhe në FIFA të shënuar në vitin 2018 sipas një raporti të publikuar sot (e enjte) nga shtëpia më e madhe e futbollit....

20 December, 2018 Lexo më shumë

Zeneli: Ndeshja ndaj Finlandës, momenti më special te Kosova

Suksesi i Përfaqësueses së Kosovës ka shtyrë mediet e mëdha botërore të raportojnë për ‘Dardanët’, që janë larg dy ndeshje për të siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian që në viti 2020 mbahet në 12 vende....

18 December, 2018 Lexo më shumë

Presidenti i UEFA-s shpreh dëshirën ta vizitojë sërish Kosovën

Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës i kryesuar nga kryetari Agim Ademi dhe nga sekretari i përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihu, janë pritur sot (e mërkurë) nga kreu i UEFA-s, Alexander Ceferin....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Saviçeviq zbulon çfarë pret nga ndeshja Mali i Zi kundër Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Dejan Saviceviq, ka komentuar shortimin e shtetit të tij me Kosovën në grupin A, në kualifikimet për Euro 2020....

5 December, 2018 Lexo më shumë

“BBC Sport” zbulon emrin e top ekipit që mund të luajë miqësore me Kosovën

Uellsi do të duhet të luajë një ndeshje miqësore para nisjes së kualifikimeve për Kampionatin Evropian Euro 2020, me Kosovën kandidat potencial për t’u përballur....

5 December, 2018 Lexo më shumë

A do të luaj Ronaldo kundër Zvicres? Flet trajneri i Portugalisë

Portugalia ka mësuar kundërshtarin e radhës, për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve....

3 December, 2018 Lexo më shumë

EURO 2020: Kosova mund të luajë me Shqipërinë

UEFA i ka publikuar vazot për fazën e kualifikimeve të Kampionatit Evropian dhe është bërë e ditur se Kosova mund të përballet me Shqipërinë, por jo me Serbinë apo Bosnjën....

30 November, 2018 Lexo më shumë

FIFA pyet: A e dini që sa ndeshje Kosova është e pamposhtur?

Përfaqësuesja e Kosovës po shijon sukseset e arritura së fundi, ku ka siguruar ‘Play Offin’ në Ligën e Kombeve, dhe është vetëm dy ndeshje larg Kampionatit Evropian të vitit 2020....

30 November, 2018 Lexo më shumë

The Telegraph: Kosova, ‘Brazili i Ballkanit’

Suksesi i Përfaqësueses së Kosovës në Ligën e Kombeve vazhdon të mbetet jehonë suksesi në mediet ndërkombëtare....

29 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO